Il Giuliano Dalmata Redazione archivio international contatti
Rivista d'informazione culturale adriatica
Adriatic cultural information magazine
Revista de información cultural adriįtica
Kulturelle Informationszeitschrift der Adria
Revue d’information culturelle adriatique
Informativna revija o jadranski kulturi
Informativni casopis iz kulture Jadrana
Informativna revija jadranske kulture
Revista e informacionit kulturor tė Adriatikut

IL GIULIANO DALMATA. REVISTA E INFORMACIONIT KULTUROR TĖ ADRIATIKUT.

Revista i kushtohet informacionit kulturor nė lidhje me Adriatikun veri-lindor, veēanėrisht me ato territore qė kufizohen nė formė ideale nga Gjiri i Venedikut dhe nga Gjiri i Kvarner-it, pėrfshirė vendet e para skajore tė Dalmacisė.

“Il Giuliano Dalmata”, qė respekton dhe qė pėrvetėson idenė kulturore tė Bashkimit Evropian, paraqitet si interes studimi, historia dhe kultura e krejt brigjeve tė Adriatikut, duke pėrqafuar, pra, njė pjesė tė rėndėsishme tė Mesdheut qė pėrfshin gjashtė shtete: Italinė nga ana perėndimore, Slloveninė, Kroacinė, Bosnjė Hercegovinėn, Malin e Zi dhe Shqipėrinė nga ana lindore.

Faqet nė internet janė nė italisht, informacionet e rėndėsishme janė pėrkthyer nė anglisht, spanjisht, gjermanisht, frėngjisht, sllovenisht, kroatisht, serbisht dhe shqip.

Dėrgo postė/e-mail.



Copertina | Redazione | Archivio | International | Contatti   Copyright © 2006-2007 Drengo Srl